0

Bevásárlókosár

Bevásárlókosara jelenleg üres.

    Így találja meg az arcformájához legjobban illő bajusz- és szakállstílust

    Az arcformájához legjobban illő szakállstílusok – mobil

    Az arcformájához megfelelő bajusz, vagy legjobban illő szakáll kiválasztása


    Az a nagyszerű abban, ha a férfinak dús szőrzete van, hogy sokféle módon változtathatja külsejét. Átalakíthatja a frizuráját, az arcszőrzetét, vagy egyszerűen csinosíthatja a testszőrzetét. A lényeg, hogy megtalálja azt a borotoválkozási rutint, amely megfelel neki, legyen az egy olyan frizura, amely természetes stílust kölcsönöz, vagy az arcformájához illő bajusz, illetve szakáll. Kezdjük az utóbbival!

    Így találjon az arcformájához illő szakállstílust


    Egy jó szakállstílus kiválasztása nehéz lehet, különösen akkor, ha korábban még nem kísérletezett vele. Az első lépés, hogy figyelje meg az arcát, és állapítsa meg, pontosan milyen a formája: kerek, ovális, négyszögletes, téglalap vagy háromszög alakú (ha az állkapocs szélesebb, mint a homlok), esetleg szív alakú (a háromszög alakú ellentéte)? Itt nincs helye az álmodozásnak: ismerje meg önmagát, majd ismerje meg a szakállát.

    Ha ezzel megvan, válassza ki az arcformájához leginkább illő szakállstílust:

    Szakállak kerek archoz

    A kerek arcot feldobja a szakáll és a kecskeszakáll, hiszen hosszítja és/vagy kihangsúlyozza azt. A hegyes szakáll (teljes szakáll csúccsal) és a Van Dyke szakáll szintén jó választás.

    Szakállak ovális archoz

    Szakállak ovális archoz

    Gratulálunk, ami az arcformákat illeti, Önnek ötöse volt a lottón: az ovális arcformához szinte bármilyen stílus jól illik. A hegyes szakállat azonban kerülje, hiszen az megbonthatja az arca egyensúlyát.

    Szakállak négyszögletes archoz

    Szakállak négyszögletes archoz

    A szőrtelen, négyszögletes állkapcsot mindenki csak irigyli, ezért nem lepődnénk meg, ha Ön is szakáll nélkül vagy jellegzetesebben formázott kecskeszakállal (csíkszakáll, kis foltszakáll) szeretné megmutatni. A teljes szakáll, a stiletto szakáll, a rendezetlen szakáll és a borosta szintén jól illik az ilyen típusú archoz. Érdemes azonban kerülni az állkapocsnál kerekített szakállat és a hegyes szakállat: ezek túl cizelláltnak tűnhetnek.

    Szakállak téglalap alakú archoz

    Szakállak téglalap alakú archoz

    Ha nem szeretné, hogy arca túl hosszúkásnak tűnjön, kerülje a hegyes végű, hosszú szakállat. Helyette próbálkozzon inkább olyan szakállal és kecskeszakállal, amely felfelé irányítja a figyelmet, mint a Van Dyke és a Balbo szakáll.

    Szakállak szív alakú archoz

    Szakállak szív alakú archoz

    Milyen édes! A szív alakú arc olyan szakállért kiált, amelynél nagyobb hangsúlyt kap az állkapocs. Jó lehet tehát a rövid vagy a teljes szakáll, egy rendezetlen szakállréteg azonban nagyobb erőfeszítés nélkül is csodákra képes. 

    Szakállak háromszög alakú archoz

    Szakállak háromszög alakú archoz

    Fordított esetben ugyanakkor már korántsem ilyen egyszerű a helyzet. Ahhoz, hogy az állkapocsra a lehető legkevesebb figyelem irányuljon, a rövidre nyílt szakállformákat érdemes kipróbálni. Minimális jól mutató borosta és bajusz (nem feltétlenül szükséges) megtartása karakteresebbé teheti az arcot. 

    Szakállformák

    Így találjon az arcformájához illő bajuszstílust

    A bajusz igazán karakteressé teheti az arcot, ezért nehezebb is kiválasztani, mint a szakállat. Ezért az alábbiakban Dr. Allan Peterkin* bajusszakértőtől közlünk néhány jó tanácsot azzal kapcsolatban, hogyan válassza ki az arcvonásaihoz legjobban illő fazont.

     

    „Az arcszőrzet formájának kiválasztásakor vegye figyelembe arcának adottságait és méretét… A megfelelő fazonnak úgy kell kiegészítenie az arcát, hogy se a szőrzet ne nyomja el az arcát, se az arca a szőrzetét.”

     

    Így amikor a bajuszról van szó, az arcformájához legjobban illő arcszőrzet megtalálása tényleg sokat nyom a latba. Dr. Peterkin a következő (alapvető) tippeket adja:

    • „Ha az arcvonásai (szája, orra, szeme, ajka) nagy méretűek, akkor nagyobb méretű, bozontosabb bajuszt vagy szakállt válasszon. Az kiegyensúlyozza arcvonásait, és lágyabb megjelenést biztosít.” 
    • „Ha Önnek nagy orra van, viseljen nagyobb, sűrűbb bajuszt, például ék alakú, kefe alakú vagy pödört bajuszt, és kerülje el a vékonyabb fazonokat.”
    • „A hosszúkás, keskeny archoz keskeny-közepes méretű bajusz illik, amely nem túl hosszú vagy sűrű. Ragaszkodjon a rövidebb fazonokhoz és a vékonyabb vonalakhoz, mint például a Clark Gable-féle, a Chaplin-féle vagy a katonai szakáll. Kerülje a függőleges vonalakat tartalmazó formákat, mint például a lelógó bajusz, amelyek csak kiemelik az arca hosszúságát.”
    • „Ha nagyon nagy a szája, válasszon szögletes fazont, például piramis alakú bajuszt, amely felül keskeny, alul pedig széles. A hosszúság és a szögek változtatásával minimálisra csökkentheti a szája méretét.”
    • „A pici szájat ne nyomja el nagy, bozontos bajusszal. Inkább rövidebb fazont válasszon. Ha a bajuszt kissé túlnöveszti a szája sarkainál, a szája valamivel nagyobbnak fog tűnni.”
    • Ha széles szája van, vastag felső ajakkal, akkor nagy, bozontos bajuszt válasszon, a közepén egy kis elválasztó résszel, amely két részre osztja bajuszt.”

    *Engedéllyel újranyomtatva a következő könyvből: Allen Peterkin és Nick Burns: The Bearded Gentleman: The Style Guide to Shaving Face (A szakállas úriember: Stílus-útmutató az arc borotválásához) (Arsenal Pulp Press)

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    Webhelyünk az Microsoft Edge, Google Chrome és Firefox böngészők legújabb változatával jeleníthető meg optimális módon.