Felületesen szemlélve az IPL szőrtelenítés (más néven villanófényes szőrtelenítés) és a lézeres szőrtelenítési módszerek nagyon hasonlónak tűnhetnek. A két metódus azonban hasonlóságaik ellenére több tekintetben is különbözik egymástól – nem véletlen, hogy mindkét tábornak megvannak a maga hívei, akik a két módszer előnyeit és hátrányait taglalják. Mindkét szőrtelenítési módszer garantálja a hosszan tartó, sima bőrt. Mindkettő fényimpulzusokkal dolgozik. Ha azonban tovább olvas, megértheti az IPL szőrtelenítés és a lézeres szőrtelenítés közötti különbségeket, tájékozódhat arról, hogy melyik alkalmazható könnyebben, valamint melyik megoldással érhet el jobb eredményeket!
Mind az IPL (villanófény), mind a lézer fényimpulzusokat közöl a bőrrel – e fényimpulzusok hatására történik a szőrtelenítés folyamata. Az alkalmazott fényimpulzus típusa tekintetében azonban lényeges technológiai eltérések vannak.
A lézeres technológia egyetlen, koncentrált hullámhosszú fénysugár alkalmazásán alapul, amely pontról pontra hatol be a bőrbe. A lézerfény a hajban lévő melanin vegyületen (a szőrszálakat megszínező pigmenten) keresztül energiát küld a hajhagymákba. A fény hővé alakul, és elpusztítja a szőrtüszőt és a hajhagymát, hogy megakadályozza a későbbi szőrnövekedést.
Az IPL szőrtelenítési módszer szintén hővé alakuló fényt közöl a hajhagymákkal a melanin vegyületen keresztül, elpusztítva azokat, megakadályozva az új szőrszálak növekedését. A lézerrel ellentétben azonban az IPL (intenzív pulzáló fény vagy villanófény) széles fényspektrumból épül fel, amely egyszerre nagyobb bőrfelületet képes kezelni. Ha további információt szeretne kapni az IPL kezelésekről, olvassa el írásunkat itt!
Mind az IPL, mind a lézeres szőrtelenítés költséges kezelési forma, az árak pedig szolgáltatónként nagyon eltérőek lehetnek. Mivel azonban mindkét módszerrel hosszú távon is sima és szőrtelen bőr érhető el (rendszeres otthoni vagy szépségszalonban végzett kezeléssel) a kezdeti nagyobb befektetés hosszú távon általában megtérül.
Az IPL és lézeres szőrtelenítő eljárás költsége nagymértékben függhet a szolgáltatótól. A lézeres szőrtelenítést végezheti bőrgyógyász szakorvos vagy szakképzett kozmetikus. Ha bőrgyógyász végzi a szőrtelenítést, ő szakszerűbben elemezheti a bőrét és a hajtípusát, és ez alapján javasolhatja az Ön számára legmegfelelőbb technológiát, míg a kisebb szépségszalonok általában nem rendelkeznek olyan erőforrásokkal, hogy egynél több lézertechnológiát kínáljanak, emiatt nagyobb lehet az égési sérülések, a bőrirritáció és a pigmentzavarok kialakulásának a kockázata. Annak ellenére, hogy a bőrgyógyász által végzett lézeres szőrtelenítés többe kerülhet, általában ez jelenti a biztonságosabb alternatívát.
Csakúgy, mint a lézeres szőrtelenítés, az IPL kezelés költsége is szolgáltatónként jelentősen eltérő lehet. Bár az IPL szőrtelenítési szolgáltatás szépségszalonokban is biztonságosan és széles körben igénybe vehető, dönthet úgy is, hogy egy otthoni használatra szánt IPL szőrtelenítő eszközt vásárol, mint amilyen például a Philips Lumea Prestige is, így otthona kényelmében végezhet tartós szőrtelenítést. Ezzel a megoldással hosszú távon sok pénzt takaríthat meg, emellett akkor végezheti el a szőrtelenítést, amikor az Önnek éppen megfelelő – nincs többé időhöz és helyhez kötve! Az otthoni IPL szőrtelenítő eszköz megvásárlása egy olyan befektetés, amellyel hosszú távon pénzt és időt spórolhat magának.
Az IPL és a lézer eltérő fénytechnológiájának köszönhetően az IPL kezelés folyamata jóval gyorsabb. A szélesebb fényspektrum egyben azt is jelenti, hogy egyszerre nagyobb bőrfelület kezelhető, miközben a lézerfénnyel – koncentráltsága miatt – csak pontról pontra lehet haladni. Egy olyan könnyen használható otthoni szőrtelenítő eszközzel, mint például a Philips Lumea Prestige, mindkét alsó lábszár villanófényes kezelése alkalmanként mindössze 8 és fél percet vesz igénybe.2
Mind a lézeres, mind a villanófényes kezelés eleinte rendszeres ismétlést igényel, mivel mindkét módszer csak a növekedési fázisában képes kezelni a szőrszálakat és a hajhagymákat. A Philips Lumea Prestige IPL eszközzel akár 92%-os szőrtelenítést érhet el az első három vagy négy használat után.1 A Philips Lumea Prestige IPL szőrtelenítővel az utókezeléseket is pontosan akkor végezheti el, amikor szüksége van rá – nincs több időpontegyeztetés a kozmetikusunkkal!
A lézeres és az IPL szőrtelenítő kezelés a növekedési fázisban lévő szőrszálak kihullását okozza, és megakadályozza a szőrszálak újranövését. Mindkét módszer rendszeres, ismétlő kezeléseket igényel, hogy hosszú távon is biztosítható legyen a szőrnövekedés meggátlása. Egyik módszer sem garantálja a végleges szőrtelenítést, de mind az IPL, mind a lézeres szőrtelenítő kezelés hosszú távon is sima bőrt ígér.
1 Lábszárakon mérve, a kezdeti 3-4 kezelés után. Az egyéni eredmények ettől eltérőek lehetnek. 2 Vezetékes használat esetén, a legmagasabb kezelési fokozat beállítása mellett.
Foglaljuk tehát össze a lézeres és az IPL szőrtelenítési módszer előnyeit, és nézzük, melyik szőrtelenítési módszert érdemes választanunk! Míg a lézeres kezelés jó megoldás lehet a szőrnövekedés hosszú távú csökkentésére, ha Ön a szépségszalonokban vagy bőrgyógyásznál végzett szőrtelenítést részesíti előnyben, addig egy IPL készülék az otthon végzett szőrtelenítés legjobb eszköze. Az IPL szőrtelenítő készülékek a bőr szélesebb területeit tudják kezelni, gyorsabb eredményt érhetünk el velük, és szakember felügyelete nélkül, otthon is biztonságosan használhatjuk ezeket a készülékeket.
Az olyan IPL eszközök, mint a Philips Lumea Prestige, nemcsak költségelőnyöket kínálnak, hanem megbízható, gyors és rugalmas megoldást is jelentenek az otthoni szőrtelenítéshez. Szőrtelenítési rutinját pontosan a szőr növekedésének az üteméhez igazíthatja, így hosszú távon is szőrmentes és gyönyörűen sima bőrt érhet el!
You are about to visit a Philips global content page
Continue