0

Bevásárlókosár

Bevásárlókosara jelenleg üres.

        • https://www.philips.hu/c-e/so/sound-hub/a-megfelelo-sportfejhallgato-kivalasztasa.html A link másolva

      A megfelelő sportfejhallgató kiválasztása

       

      A futástól és a súlyemeléstől a parkban tett sétákig, a testmozgás mindig kellemesebb a zene ütemére! A sportfejhallgató nem csak egy kellemes extra, ha zenével szeretnél edzeni vagy podcastot hallgatni futás közben  ̶  ez egy lényeges kiegészítő. De vajon vezeték nélküli sportfejhallgatót vagy valódi vezeték nélküli sportfülhallgatót szeretnél  ̶  és egyáltalán mi a különbség a vízhatlan és a vízálló között?

      Ha már eltöltöttél egy kis időt a lehetőségek áttekintésével, akkor tudod, hogy a megfelelő sportfejhallgató kiválasztása elkedvetlenítő feladat lehet. Ne aggódj! Mi itt vagyunk, hogy segítsünk. Olvass tovább, hogy többet megtudj a futáshoz, kerékpározáshoz, általános fitneszhez és más sportokhoz vagy mozgásformákhoz való különböző fejhallgatótípusokról.

      Elolvasás ideje: 15 perc

      • https://www.philips.hu/c-e/so/sound-hub/a-megfelelo-sportfejhallgato-kivalasztasa.html A link másolva
      Philips sportfejhallgató termékcsalád

      Mi tesz nagyszerűvé egy sportfejhallgatót? 

      • A sportfejhallgatónak biztosan, kényelmesen kell illeszkednie 
      • A vezeték nélküli sportfejhallgatók nagyobb mozgásszabadságot biztosítanak 
      • Egyes sportfejhallgatók biztonsági funkciókkal és fényvisszaverő csíkkal vagy LED-fényekkel rendelkeznek a láthatóság érdekében 
      • A sportfejhallgatónak izzadság- és vízállónak vagy vízhatlannak kell lennie. 
      • Egyes sportfejhallgatók porállóak is 
      • Egyes sportfejhallgatók nagy teljesítményű töltőtokkal és gyorstöltési funkciókkal rendelkeznek

       

      DA különféle tevékenységek eltérő prioritásokat helyeznek előtérbe arra vonatkozóan, hogy mit szeretnél egy sportfejhallgatótól. Ha például kerékpározol, akkor olyan biztonsági és illeszkedési szempontok merülnek fel, amelyek pl. egy edzőteremben nem.

      Ennek ellenére van néhány általános dolog, amit minden sportfejhallgató esetében érdemes ellenőrizni  ̶  nevezzük ezeket alaptulajdonságoknak  ̶ , amelyekkel a fülhallgatóknak vagy fejhallgatóknak (over-ear vagy on-ear fejhallgatóknak) rendelkezniük kell, ha viselés közben mozogni akarsz.

      Kényelmes illeszkedés, amiben megbízhatsz

       Sportoló, aki kényelmes vezeték nélküli fejhallgatót használ jóga közben

      Nyilvánvalónak hangzik, de a sportfejhallgatóknak könnyűnek kell lenniük  ̶  és mozgás közben a helyükön kell maradniuk. Ezért a biztos, kényelmes illeszkedés az első helyen áll a listánkon. Nem számít, hogy mit szeretsz csinálni: akár a legjobb időeredményed szeretnéd elérni a 10 km-es futásban, akár egy nagy emelésre készülsz, vagy egy fürge sétát teszel a helyi strandon, az élvezetednek véget vet, ha a fejhallgató nem tud veled lépést tartani.

      Akkor melyik fejhallgató biztosítja neked a legmegbízhatóbb illeszkedést? Ez nagyrészt személyes preferencia kérdése.

      A sportfejhallgatóknak három fő fajtája van: a fejpántos sportfejhallgató, a fülbe helyezhető sportfejhallgató (sportfülhallgató) és az open-ear (a fület szabadon hagyó) sportfejhallgató. Mindegyik fajtának megvannak a biztonságos illeszkedést biztosító sajátos tervezési elvei  ̶  és manapság mindhárom kategórában a legtöbb sportfejhallgató vezeték nélküli vagy valódi vezeték nélküli (true wireless). 

      Mi a különbség a valódi vezeték nélküli és a vezeték nélküli sportfejhallgatók között?


      A legújabb sportfejhallgatók szinte kivétel nélkül vezeték nélküliek. Bár még mindig lehet vezetékes is, a vezeték nélküli sportfejhallgatókkal könnyebb az edzés: kezdetnek annyi, hogy nincsenek vezetékek, amelyekbe bele lehet gabalyodni! A vezeték nélküli sportfejhallgatók Bluetooth-on keresztül csatlakoznak az okoseszközökhöz, ami manapság szupererős és stabil kapcsolatot biztosít  ̶  a zene addig szól, ameddig le nem állítod. 

      Amikor azt mondjuk, hogy vezeték nélküli, érdemes megjegyezni, hogy vannak fokozatok, amelyekben a sportfejhallgatók megszabadulnak a vezetékektől. A vezeték nélküli sportfejhallgatóknak valójában van egy vezetékük (gyakran "nyakpántnak" nevezik), amely összeköti a fülhallgatókat vagy a fejhallgató kagylókat egymással. 

       

      A vezetéket egyáltalán nem használó sportfejhallgatókat valódi vezeték nélküli (true wireless) fejhallgatóknak nevezik. 

       

      Ha korábban vezetékes fejhallgatóval edzettél, valószínűleg élvezni fogod a mozgás szabadságát, amelyet egy új, vezeték nélküli sportfejhallgató vagy valódi vezeték nélküli fülhallgató nyújt neked. De miben áll az eltérő kialakítás  ̶  és mely sportokhoz melyek a legjobbak? 

      Fejpántos sportfejhallgatók

       

      A fejpántos sportfejhallgatók párnázott kagylóval és fejpánttal rendelkeznek, amely a fejedre illeszkedik. A fület körülölelő sportfejhallgatókat "over-ear" sportfejhallgatóknak, a fülre simuló modelleket pedig "on-ear" sportfejhallgatóknak nevezzük.

      Fület körülölelő (over-ear) sportfejhallgatók: séta és könnyű
      testmozgás esetén a legalkalmasabbak

       

      Az over-ear fejhallgatók olyan kagylókkal rendelkeznek, amelyek teljesen körülveszik a fülét. Egyesek ezt kivételesen kényelmesnek találják, és a sportoláshoz tervezett vezeték nélküli over-ear fejhallgatók kagylói általában rendkívül könnyűek. De nem a kényelem az egyetlen ok, amiért a fülhallgatót szeretheted: a fülpárnás kagylók egyik fő előnye a passzív zajszigetelés, ami egy divatos kifejezés arra, hogy a kagylók izolálják a füledet a környezeti hangok egy részétől. Ez segít abban, hogy jobban halld a zenét. 

       

      Az over-ear sportfejhallgatók nagyobbak, mint bármely más típusú sportfejhallgató, ami azt jelenti, hogy több helyük van a nagyobb hangszóróknak vagy  ̶  a fejhallgató-terminológia szerint  ̶  a meghajtóknak. A magasabb kategóriájú modellekben a nagyobb meghajtók (hangszórók) inspiráló hangzást tesznek lehetővé, gyakran gazdag basszusokkal és ragyogó magashangokkal.

       Sportoló, aki séta közben fülhallgatót használ

      Egyesek úgy ítélik meg, hogy a fejhallgató kagylói által létrehozott fül körüli szigetelés a fül melegedését okozhatja, különösen sportolás közben. A legújabb sportfülhallgatók némelyike olyan jellemzőkkel büszkélkedhet, amelyek ezt ellensúlyozzák  ̶  mint például a Philips H402-es, amelynek légáteresztő kagylói hűtőgéllel vannak töltve, hogy segítsenek hűvösen tartani a füled környezetét. A gyors és egyszerű tisztítás érdekében pedig kivehetőek. 

       

      A nem sportolásra tervezett modellekhez képest az over-ear sportfejhallgatók általában tartósabbak is  ̶  olyan tulajdonságokat kínálnak, mint a fröccsenés- és izzadtságállóság. 

       

      A vezeték nélküli over-ear sportfejhallgatók ideális választást jelentenek az olyan alacsony terhelésű testmozgásokhoz, mint a séta, vagy némelyik edzőtermi edzés. Ha szereted a párnázott kagylók kényelmes kivitelét, akkor remekül használhatók arra is, hogy meditáció közben légzőgyakorlatokat hallgass. Az over-ear illeszkedés azonban valószínűleg nem felel meg az igényeidnek, ha futó vagy. A futás okozta mozgástól még a legbiztosabban illeszkedő fejhallgató is óhatatlanul fel-le rázkódik a fejeden.

      Fülre simuló (on-ear) sportfejhallgató: kiválóan alkalmas alacsony intenzitású edzésekhez és az edzőteremben való használatra

       

      Az általában kisebb és könnyebb, vezeték nélküli on-ear sportfejhallgatók jobban megfelelnek a kissé intenzívebb tevékenységhez, mint az over-ear modellek. Ha az edzőteremben viseled őket, kevésbé valószínű, hogy elmozdulnak, amikor guggolsz, súlyzózol vagy könnyű futópadon végzed az edzést. A fejhallgató azonban még mindig lecsúszhat a fejedről, amikor olyan gyakorlatokat végzel, amelyek során hason vagy háton fekvő helyzetbe kerülsz  ̶  mint például egyes Pilates-mozgások vagy a fekve nyomás. 

       

      Újra elmondjuk, hogy az over-ear "unokatestvérekhez" hasonlóan, az on-ear sportfejhallgatókat is vásárolhat levehető kagylókkal, amelyek szintén hűtőgéllel vannak töltve  ̶  mint például a Philips A4216-os. 

       

      Neked valók a fejpántos sportfejhallgatók, ha gyalogolsz vagy alacsony intenzitású gyakorlatokat végzel, vagy ha fejpántos illeszkedést szeretnél az edzőteremben.

      Fülbe helyezhető sportfejhallgatók (sportfülhallgatók)

       

      Vezeték nélküli vagy valódi vezeték nélküli fülhallgatók: valószínűleg a leginkább megfelelő formavilág a sportok legszélesebb köréhez. 


      Ez nem jelenti azt, hogy a sportfülhallgató az egyetlen választás. A döntésben mindig szerepet játszanak a személyes preferenciáid az illeszkedést tekintetve. Vannak, akik egyszerűen nem szeretik, ha fülhallgató van a fülükben (ha nem szereted, ha bármi a füledben van, olvasd el a fejpántos sportfejhallgatókról szóló fenti és a csontvezetéses open-ear sportfejhallgatókról szóló alábbi szakaszokat). 


      Ha azonban tökéletesen örülsz, hogy fülhallgató van a füledben, akkor rengeteg modell közül választhat. A sportfülhallgatók világa valóban olyan gyorsan bővül, hogy egy pár kiválasztása rohamosan zavarba ejtő lehet. 


      Először is, kétféle illeszkedés közül választhatsz: a fülcsatornába illeszkedő fülhallgatók (más néven in-ear sportfülhallgatók), vagy a fülkagylóba illeszkedő fülhallgatók (earbuds). Érdemes egy kicsit többet megtudni a kétféle illeszkedésről, mert mindegyiknek megvannak azok a sajátosságai, amelyek befolyásolhatják a választást.

      In-ear sportfülhallgatók: tökéletes hangszigetelés a füljáratban

       

      Amikor a fülhallgatót "in-ear" illeszkedőnek nevezik, az azt jelenti, hogy a fülhallgató vége a füljárat nyílásában helyezkedik el. Sok in-ear sportfülhallgatóhoz többféle méretű puha betétet találsz, így elérhető a tökéletes illeszkedés. Nincs két egyforma fül, ezért kísérletezned kell: előfordulhat, hogy az egyik füledbe az egyik méret jó, a másikba pedig egy másik méret. 

      Fülhorgok és szárnyhegyek a biztos illeszkedésért

      Mi az előnye tehát a fülbetétnek? Nos, először is tökéletes tömítést hoz létre a füljáratban. Ez a tömítés segít elszigetelni téged a külső hangoktól, így a zenét hallod, és nem az edzőteremben ülő társaidat, akik a saját edzőhelyeiken zajonganak! Emellett a betét stabilan tartja a fülhallgatót a helyén, ami nagyszerű, ha futsz. 

       

      Ha nagy intenzitású edzésekre vágysz, érdemes olyan in-ear sportfülhallgatót keresned, amely valamilyen plusz stabilizátorral rendelkezik. A stabilizátor egy "uszony" vagy "szárnycsúcs", és gyakran több méretben is szállítják, így megtalálhatod az ideális illeszkedést. A stabilizátorok általában a hallgató kerek részéhez csatlakoznak, és a fülkagyló redőibe illeszkednek, hogy a fülhallgatót a helyén tartsák. 

       

      Ha a kinézett sportfülhallgató nem rendelkezik stabilizátorral, akkor lehet, hogy fülhoroggal szállítják, amely egy ívelt "horoggal" rögzíti a hallgatót a fül tetején. 

       

      A fülbetétekkel és a stabilizátorokkal (vagy fülhorgokkal) ellátott fülhallgatóval ugorhatsz, cigánykereket vethetsz, hátraszaltózhatsz, vagy éppen a legjobb táncmozdulataidat mutathatod be: a fülhallgató a hjelyén marad.

      Earbud sportfülhallgató: megszokott illeszkedés, amely nem
      zavaró

       

      Az eddigiektől eltérő, a fülkagyló nyílására helyezhető (earbud) sportfülhallgatók anélkül illeszkednek a fülbe, hogy behatolnának a hallójáratba. Az illeszkedés olyan, mint azoké a fülhallgatóké, amelyeket annak idején minden okostelefonhoz  ̶  és minden Walkmanhez, Discmanhez és MP3-lejátszóhoz  ̶  kaptál. Ha elég idős vagy, talán ismerős lehet neked! Ha pedig fogalmad sincs, miről beszélünk, de tudod, hogy nem szereted a fülcsatornába bedugott fülhallgató érzését  ̶  akkor valószínűleg ezt a régimódi kialakítást találod majd kényelmesebbnek. 

       

      Vigyázz azonban: hacsak nem találsz olyan típust, amelyhez stabilizátor vagy fülhorog is tartozik, akkor előfordulhat, hogy kimozdul vagy kiesik, amikor mozgalmasabb edzőtermi munkát végzel  ̶  vagy futsz. Ha a pliometrikus mozgás vagy az ugrálás rendszeresen szerepel az edzés menüjében, válassz okosan: jobban jársz, ha in-ear fülhallgatót (fülbetéttel ellátott fülhallgatót, amelyről fentebb már beszámoltunk) vagy open-ear (csontvezetéses) fejhallgatót választasz (ez utóbbiakról alább olvashatsz bővebben).

      Vezeték nélküli és valódi vezeték nélküli earbud sportfülhallgatók: az alapok

       

      Készen állsz a továbbiakra?

      Merüljünk el egy kicsit mélyebben a vezeték nélküli és a valódi vezeték nélküli earbud kialaítású sportfülhallgatók közötti különbségben. Attól függően, hogy mit szeretnél a sportfülhallgatódtól, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

      Vezeték nélküli earbud fülhallgatók sportoláshoz: nagyobb mozgásszabadság

      Vezeték nélküli csontvezető fejhallgatót használó sportoló szabadtéri futáshoz

      A vezeték nélküli earbud sportfülhallgatók még mindig rendelkeznek egy vezetékkel (vagy kábellel), amely összeköti a bal és jobb oldali hallgatót. Ez a vezeték egy nyakpántot alkot, amely a nyakad hátuljára hurkolódik, ezért olykor "nyakpántos fülhallgatóként" emlegetik őket. Amikor futsz, ugrálsz vagy táncolsz, a nyakpánt mozog. Ez általában nem jelent problémát, még akkor sem, ha valóban intenzíven mozogsz. 


      A modern vezeték nélküli earbud sportfülhallgatók, mint például a Philips A3206-os, kényelmes nyakpánttal rendelkeznek, amely nem okoz kellemetlenséget. Figyeljen az olyan praktikus tervezési jellemzőkre, mint például a pólócsipesz, amellyel a nyakpánt kábelét rögzítheti  ̶  és a fényvisszaverő kábelekre, amelyek az esti és éjszakai futások során nagyobb biztonságot nyújtanak. Vagy amikor télen, kora reggel futsz!

      Valódi vezeték nélküli earbud fülhallgatók sportoláshoz: a legszabadabb illeszkedés


      A valódi vezeték nélküli earbud sportfülhallgatók olyan fülhallgatók, amelyeken semmiféle vezeték nincs. Mindkét fülbe egy-egy fülhallgatót helyezel, és  ̶  ennyi, máris indulhatsz! 

      A képen látható sportoló valódi vezeték nélküli fülhallgatót visel

      Mi a helyzet akkor, amikor a futópályán versenyzel, vagy amikor fejjel lefelé lógó helyzetből felüléseket csinálsz az állványon vagy korláton? A mindennapi használatra tervezett valódi vezeték nélküli fülhallgatóktól eltérően a sportolásra tervezett earbud fülhallgatók általában a füljáratba illeszthető in-ear betétekkel és fülhorgokkal   ̶  vagy stabilizátorokkal ("uszony" vagy "szárnycsúcs")  ̶  vannak kiegészítve, hogy mozgás közben is a helyükön maradjanak. Egyes modellek, mint például a Philips A7306-os, még levehető fülhorgokkal vagy szárnyhegyekkel is rendelkeznek, így igényeidnek megfelelően használhatod őket, és rendkívül biztonságos illeszkedést kaphatsz.
       

      Szereti a vezeték nélküli sportfülhallgatókat, ha: szeret mozogni, nem szeretné, ha a fülkagylók eltakarnák a fülét, és nem bánja a nyakpántot. 
       

      Neked valók a valódi vezeték nélküli earbud sportfülhallgatók, ha mindenféle korlátozás nélkül szeretnél mozogni.

      A fület szabadon hagyó (open-ear) sportfejhallgatók

       

      Ha olyan valaki vagy, aki nem szereti, ha valami csücsül a füledben  ̶  vagy a fülnyílásodon  ̶ , a  csontvezetéses, a füledet szabadon hagyó open-ear sportfülhallgató lehet, amely valóra váltja álmaidat. 

       
      A csontvezetéses fejhallgatók hangszórói ahelyett, hogy a füledben lennének, az arccsontodon ülnek közvetlenül mindkét füled előtt. A puha, rugalmas nyakpánt körbefogja a fejed hátsó részét, hogy finoman, de szilárdan a helyén tartsa a hangszórókat a járomcsontokon, a fülhorgok pedig a füled fölé kerülnek, hogy megakadályozzák a hallgatók elcsúszását (ha kerékpáros vagy, a nyakpánt elég alacsonyan ül ahhoz, hogy sisakot viselhess). 


      Amikor elindítod a legújabb podcastot, a hanghullámok (vagy rezgések) a hangszóróból a középfülben lévő csontokhoz jutnak, így hallod a hangot. Eközben a füled teljesen nyitott és szabad! 

      nyitott fülű fejhallgatót viselő férfi egy zsúfolt utcán

      Akár futó-, akár kerékpáros fejhallgatót keresel, a csontvezetéses, open-ear fejhallgatók magas pontszámot érnek el a biztonság terén. Meghallod az autókat, ha nyílt utakon kerékpározol. És hallani fogod a kerékpáros csengőjét, ha a futóútvonalad az út mellett  ̶  vagy az országúton  ̶  vezet. 


      (Ha szeretnél mélyebben elmerülni a csontvezetéses fejhallgatók működésében, olvasd el az ismertetőnket itt.


      A hangzás szempontjából a csontvezetéses sportfejhallgatók kompromisszumot jelentenek. Továbbra is hallani fogod a zenét, de nem kapod meg az összes részletet és mélyhangot, amit a sportfülhallgatóktól vagy a fejpántos sportfejhallgatóktól megszoktál. A podcastok és a hangoskönyvek esetében a csontvezetéses fejhallgatók jól teljesítenek: a legújabb thriller nagyon jól szólhat, miközben a járdát döngeted vagy 10 km-t pedálozol! 


      Neked valók az open-ear sportfejhallgatók, ha futsz vagy kerékpározol, és a biztonság kedvéért hallani szeretnéd a külvilágot. Vagy ha egyszerűen csak nem akarsz semmit a füledbe vagy a füledre tenni.

      A sportfejhallgatók és a biztonság

       

      Nem lehet eltekinteni attól, hogy a sportolás a) csodálatos és b) potenciálisan veszélyes. És ez utóbbi olyan biztonsági szempont, amelyet nem lehet egyszerűen figyelmen kívül hagyni. 

      LED futófények a váz hátsó részén

      Amikor gyorsan és esetleg kiszámíthatatlanul mozogsz (és itt határozottan nem arra gondolunk, hogy hogyan futsz vagy kerékpározol!), nagyon fontos, hogy meghalld, ha valamivel ütközhetsz. Vagy ami esetleg elüthet téged. Az open-ear sportfejhallgató az egyik, de nem az egyetlen lehetőség. 


      Ha nem vagy amatőr vagy profi versenyző, amikoris a versenyen csak open-ear fejhallgatót viselhetsz, akkor a legbiztonságosabb módja az edzésnek az aktív zajszűréssel (ANC) ellátott sportfejhallgató. Ha az elmúlt két-három évben bármilyen fejhallgatót kerestél, szinte biztosan találkoztál ezzel a kifejezéssel. Ez a folyamatosan fejlődő technológia mikrofonokat és zajszűrő algoritmusokat használ a külső zajok szelektív blokkolására. 


      Az ANC-t most nem fogjuk túlságosan mélyen ismertetni (a zajszűrésről szóló nagy, mindent átfogó írásunkat itt találod), de a lényeg: az ANC segítségével kizárhatod a nem kívánt külső hangokat, de használhatod a kritikus hangok "beengedésére" is. A biztonság szempontjából a kritikus hangok visszaengedésének képessége az, ami igazán számít. 


      A Philips ANC sportfejhallgatók a tudatossági móddal (Awareness Mode) pontosan ezt teszik lehetővé. Ha futás közben egy forgalmas kereszteződéshez érsz, aktiválhatod ezt az üzemmmódot, és azonnal hallod a forgalom hangjait.  

       

      Ha a szabadban végzed az edzést, akkor is láttatni akarod magad. Sok Philips sportfejhallgató rendelkezik láthatósági segédeszközökkel  ̶  például futófényekkel és fényvisszaverő nyakpánttal. Nyilvánvaló, hogy ha gyengén megvilágított helyen futsz, gyalogolsz vagy kerékpározol, más fényvisszaverő felszerelést is viselned kell. Érdemes azonban ellenőrizni, hogy a listádon szereplő sportfejhallgatók rendelkeznek-e ilyen extra funkciókkal.

      Vízálló? A sportfejhallgatók IP-besorolásának megértése

       Sportoló vizet önt a vízálló nyitott fülű fejhallgatóra

      Ha van valami közös az összes sportfejhallgatóban, akkor az az, hogy strapabírónak készülnek. Hogy megtudd, mennyire strapabíró, meg kell nézned az IP-besorolást, amely megmondja, mennyire víz- és/vagy porálló egy fejhallgató. 

      Ez részletesebben a következőt jelenti: 


          IPXX


      Az IP az "ingress protection" (behatolásvédelem) rövidítése, az XX pedig azokat a számokat jelenti, amelyek megmondják, hogy a fejhallgató mennyire áll ellen a szilárd anyagoknak és a folyadéknak. 


      A fejhallgatók IP-besorolásának első száma mindig meglehetősen magas lesz, mivel ez arra utal, hogy a fejhallgató külső burkolata mennyire védi meg a fejhallgató belső működését a szilárd anyagoktól. A magas számok azt mutatják, hogy a termék védett az apró részecskék (pl. por) véletlen behatolásával szemben, míg az alacsonyabb számok azt mutatják, hogy a termék a sokkal nagyobb tárgyak (pl. ujjak vagy csavarhúzók) véletlen behatolásával szemben védett. 


      A második szám azt mutatja meg, hogy a fejhallgató mennyire vízálló. 

      Alapvetően minél magasabbak ezek a számok, annál por- vagy vízállóbb a fejhallgató. És amikor azt mondjuk, hogy víz  ̶  ez magában foglalja az izzadságot is!

      A sportfejhallgatók IP-besorolásának megértése

      Izzasztó edzések, poros útvonalak és esős napok

       

      Ha az eső ellenére is tartani szeretnéd magad az edzéstervhez, vagy ha fejhallgatóval a fejeden szabadon vágsz neki a poros ösvényeknek  ̶  a fenti IP-besorolások gyors ellenőrzése segít a megfelelő pár kiválasztásában. 


      Az IPX5-ös besorolás például bőven megfelel minden olyan tevékenységhez, amely izzadással jár, vagy esőben való edzéshez (így többé nem találsz kifogást a futás kihagyására azért, mert odakint kicsit nedves az idő). Az IP55-ös minősítés pedig lehetővé teszi, hogy kint izzadj az esőben és a porban is!


      A Philips A7507-es valódi vezeték nélküli sportfülhallgató IPX5 besorolású, ami azt jelenti, hogy nem porvédett, de a vízsugárral szemben hatékony  ̶  így viselése közben nyugodtan futhatsz az esőben is. A Philips A4216-os on-ear fejhallgató pedig IP55-ös besorolású, ami azt jelenti, hogy a por egyáltalán nem zavarja, és esőben is biztonságos. 


      Fontos megjegyezni, hogy ha sportfülhallgatóval akarsz úszni, akkor ügyelned kell arra, hogy kifejezetten úszásra szánt fülhallgatót vásárolj. Ha a fülhallgatón nem szerepel a "For Swimming" felirat, ne menj a vízbe, miközben viseled, még akkor sem, ha magas IP-besorolású.

      Segíthet-e a sportfejhallgató a jobb edzésben?

       

      Segíthet-e a futófejhallgató vagy a kerékpáros fejhallgató abban, hogy jobban fuss vagy hajts? Inspirálhat-e az edzőteremben való használatra ideális sportfejhallgató a jobb emelésekre? 

       

      Nyilvánvaló, hogy bizonyos értelemben minden sportfejhallgató segít abban, hogy jobban edzhess. Olyan zenét sugároznak neked, amely fenntartja az energiádat, és továbblendít. Lehet, hogy a te edzésre szánt lejátszási listád más, mint valaki másé  ̶  a zene szépsége a személyes ízlés kérdése  ̶ , de bizonyos, hogy a zene erőt ad neked, és készen állsz arra, hogy lépj, megnyújtsd a lépteid vagy hajtsála következő edzés-mérföldkőig. És ott vannak még a podcastok és a hangoskönyvek, amelyeket arra használhatsz, hogy eltereld a gondolataidat a fájdalomról! 


      De a zenén és a podcastokon túl vannak más előnyei is annak, ha sportfejhallgatót viselsz.

      Magasabbra, messzebbre, gyorsabban, erősebben! Sportfejhallgatók
      az edzést segítő funkciókkal

      Az óránk meg tudja mondani, mennyi oxigén van a vérünkben. A hűtőnk emlékeztethet minket, hogy rendeljünk több narancslevet. De mi a helyzet a sportfejhallgatókkal? 

       

      Néhány sportfejhallgató  ̶  mint például a Philips A7306-os  ̶  olyan intelligens funkciókkal rendelkezik, amelyek kompatibilisek a népszerű edzésalkalmazásokkal. Ezek a valódi vezeték nélküli fülhallgatók beépített pulzusmérővel büszkélkedhetnek, amely kompatibilis a Philips Headphones alkalmazással, valamint néhány edzésalkalmazással. Ha a választott alkalmazás támogatja az élő frissítéseket, akkor edzés közben a füledbe mondott pulzusmérési adatokat kaphatsz. Ha szeretnél okosabban edzeni, a megfelelő időben nyomást gyakorolva magadra, egy ilyen funkció segíthet. Futó sportoló pulzus-monitorozást használ 

       Sportoló futás pulzusfigyeléssel

      Más sportfejhallgatók valamilyen okos technológiát "csomagolnak" a töltőtokjukba. Ilyen például a Philips A7306-os valódi vezeték nélküli fülhallgató: amikor edzés után visszateszed a tokjába, egy UV-tisztítási ciklus a baktériumok 99%-át eltávolítja. Vedd ki a fülhallgatót a következő edzés előtt  ̶  és teljesen feltöltve és tisztán készen áll  arra, hogy újra megizzadj.

      Fuss még egy kilométert, csinálj még egy sorozatot: Mennyi ideig
      bírja a vezeték nélküli sportfejhallgató két töltés között?

       

      Emlékszel, amikor arról beszéltünk, hogy nagyjából minden sportfejhallgató vezeték nélküli  ̶  és a sportfülhallgatók vezeték nélküliek vagy valódi vezeték nélküliek  ̶ , és hogy ez milyen nagyszerű a sportoláshoz és mindenféle edzéshez?  


      Akár mindennapos gyalogló vagy komoly edzőterembe járó vagy, a vezeték nélküli sportfejhallgatók rengeteg mozgási szabadságot biztosítanak. De az a nem irigylésre méltó feladat is vár rád, hogy megpróbáld kitalálni, mit jelentenek azok a számadatok az akkumulátor élettartamáról (lemerülési idejéről)!

      Fejpántos és open-ear sportfejhallgatók: egy játékidő-szám, amely mindet uralja

       

      Ha a fejpántos sportfejhallgatókat nézed, elég egyszerű megérteni, hogy mennyi ideig működnek egyetlen töltéssel. A dobozon egy számadatot fogsz látni, amely azt a játékidőt jelzi, amelyre a fejhallgató normál paraméterek szerinti használatakor számíthatsz. Ha túlléped ezt a számot, az akkumulátor lemerül, és egy töltőkábelt kell csatlakoztatnod, hogy újra feltöltsd. 


      Az, hogy mennyi játékidőt kapsz, sok mindentől függ, többek között attól, hogy a fejhallgató rendelkezik-e aktív zajszűréssel (ANC)  ̶  és hogy az ANC befolyásolja-e az akkumulátor élettartamát az adott eszköznél (egyes esetekben nem). Két töltés közötti 20 óra körüli játékidő a szokásos, de egyes fejpántos sportfejhallgatók 30 óra feletti játékidővel is büszkélkedhetnek. Ez azt jelenti, hogy akár egy teljes hétig is edzhetsz, mielőtt még egyáltalán gondolnod kellene az újbóli töltésre! 


      Az open-ear fejhallgatóknál ugyanez a helyzet: egy számadat jelzi, hogy mennyi játékidőre számíthatsz két töltés között. 

       

      Érdemes azt is megnézni, hogy mennyi idő alatt töltődik fel teljesen a fejhallgató a lemerült állapotból, és hogy rendelkezik-e gyorstöltési funkcióval, hogy extra lendületet adjon. Számos sportfejhallgató kínál olyan funkciót, amely egy 15 perces gyorstöltés után plusz egy óra vagy ehhez közeli játékidőt biztosít.

      Vezeték nélküli és valódi vezeték nélküli sportfülhallgatók: többszörös lejátszás egy töltőtokkal

       Igazi Philips vezeték nélküli fülhallgatók töltőtokkal

      A vezeték nélküli és valódi vezeték nélküli sportfülhallgatók esetében a fülhallgató általában a tokjában töltődik  ̶  maga a tok töltőként is funkcionál. Eddig ilyen egyszerű. Ami zavaró lehet, az az, hogy a dobozon nem egy játékidőt jelző számot látsz, hanem egy egyszerűnek tűnő összegzést: valami olyasmit, mint 6+18. És akárcsak az IP-besorolás esetében, ennek megértéséhez az kell, hogy tudd, mit jelentenek ezek a számok. 

      Mielőtt rátérnénk erre, hasznos lehet megérteni, hogy a töltőtok lényegében egy power bank (akkumulátor), amelyben a fejhallgató csücsül. Ez azt jelenti, hogy magát a tokot is tölteni kell  ̶  ugyanúgy, mint bármely más power bankot. A töltőtokokat általában kábelen vagy vezeték nélküli töltőpadon keresztül kell tölteni.

      Amint a töltőtok teljesen feltöltődött, több energiát tárol, mint amennyire a fülhallgatók egyszeri feltöltéséhez van szükség. A töltőtok által tárolt többletenergia magyarázza, hogy a dobozon két játékidő-számot találsz (ami úgy néz ki, mint egy összeadás). A kisebbik szám azt mutatja meg, hogy egy teljesen feltöltött fülhallgatónak mennyi ideig kell működnie, mielőtt vissza kell tenned a töltőtokba. A nagyobb szám azt mutatja meg, hogy hány óra plusz játékidőt tölthetsz a fülhallgatóidba, ha ismételten feltöltöd őket.

      Tegyük fel, hogy a kiválasztott sportfülhallgató 6+18 óra játékidővel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy egy teljes feltöltéssel a fülhallgató nagyjából 6 órán át fog játszani. Egy teljesen feltöltött tok pedig további 18 órányi energiát tárol. Ha tehát teljesen feltöltöd a fülhallgatót  ̶  és teljesen feltöltöd a tokot is  ̶ , akkor azzal a tudattal indulhatsz útnak, hogy akár 24 órányi edzésidő is a zsebedben van (a 6 óra a fülhallgatóban, plusz 18 óra extra a tokban). Ez azt jelenti, hogy 2 órán keresztül edzhetsz, visszateheted a fülhallgatót a tokba, és ezt 12-szer megismételheted, mielőtt újra fel kellene töltened a tokot!

      Többszöri edzés egy nap alatt? Így mindig lesz elég töltőáramod
      a továbbiakra is

       

      Kétségtelen, hogy ezek a kis töltőtokok szuper praktikusak, de érdemes megnézni, hogy az általad fontolgatott fülhallgató rendelkezik-e gyorstöltési funkcióval is. 

      Általában körülbelül két órát vesz igénybe egy vezeték nélküli vagy valódi vezeték nélküli sportfülhallgató teljes feltöltése, amikor visszateszed őket a tokba. Bőven elég idő két edzés között! De mi van akkor, ha a fülhallgatót a reggeli edzés után is benne hagyod, hogy az edzőteremből hazafelé menet élvezhesd a zenét...azután az ebédszünetben használod a fülhallgatót, és most egy esti futásra szeretnél menni? 


      Ez az a pont, ahol a gyorstöltési funkcióval ellátott fülhallgatók megmenthetik a napot! Ez lehetővé teszi, hogy egy-két órával hosszabb játékidőt nyerj, ha egyszerűen visszateszed a fülhallgatót a töltőtokba egy rövid időre (általában kb. 15 percre).

      • https://www.philips.hu/c-e/so/sound-hub/a-megfelelo-sportfejhallgato-kivalasztasa.html A link másolva

      You are about to visit a Philips global content page

      Continue

      Webhelyünk az Microsoft Edge, Google Chrome és Firefox böngészők legújabb változatával jeleníthető meg optimális módon.